Торта со крем банани – Готова за 15 минути

Торта со крем банани – Готова за 15 минути

Направете вкусна торта со крем банани која веднаш ќе се изеде, а воедно е многу едноставна за подготовка.

Состојки:

  • 1 пакување бисквити
  • 25 крем банани
  • 200 мл. павлака
  • 200 мл. слатка павлака
  • 200 гр. шеќер во прав
  • шлаг

Подготовка:

  1. Се матат киселата и слатка павлака и се става шеќер во прав.
  2. Се додаваат ситно кршени бисквити и сечените крем банани.
  3. Се става смесата во калап и се ускрасува со шлаг, се лади и служи.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко