Куркума – 1000 причини да ја јадете често

Куркума – 1000 причини да ја јадете често

Куркумата е ароматичен и вкусен зачин кој помага за целокупното здравје.
Има антиканцерогени својства, го регулира редовното празнење на цревата, а помага и за да спречиме воспаленија во телото.
Куркумата е добра и за детоксикација, помага за срцето и не штити од кардиоваскуларни болести.
Делува како апче за болка и има антибактериско дејство.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко