За да не ви падне овошјето во колачот – Има супер трик

За да не ви падне овошјето во колачот – Има супер трик

Ако користите кандирано овошје за некој десерт, има начин како да не падне на дното.
Измијте го, исушете го и извалкајте во брашно.
Така нема да падне.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко