Нема веќе мака – Вака брзо ќе отворите тегла

Нема веќе мака – Вака брзо ќе отворите тегла

Ако сакате брзо и лесно да отворите тегла, има мал трик.
Свртете ја теглата наопаку, па со нож поминете на внатрешната страна на капакот.
Вака притисокот ќе попушти.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко