Зошто се сее брашното?

Зошто се сее брашното?

Ако некогаш сте се запрашале зошто брашното се сее, тогаш ова е одговорот.
Брашното се сее бидејќи на тој начин секое зрно поединечно се зрачи и тестото е еднакво и лесно

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко