Посна песок торта која не се пече – готова за 30 минути

Посна песок торта која не се пече – готова за 30 минути

Одличен рецепт за брза торта…

Состојки:

  • 1,5 л вода или сок од портокал
  • 500 гр шеќер
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • 6 пудинга од ванила
  • 500 гр посен маргарин
  • 300 гр посни мелени бисквити
  • 300 гр кокос
  • 350 гр мелени ореви
  • 200 гр посно чоколадо за глазура
  • 3 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт