Ако не знаете како се лупи клавче

Ако не знаете како се лупи клавче

Ако не знаете како да излупите пченка, има мал трик.
Земете округла модла за колачи и поставете ја на средина на клавчето.Почнете да ја движите надоле.

 

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко