Билка со која ќе спиете мирно како бебе – Лекува несоница

Билка со која ќе спиете мирно како бебе – Лекува несоница

Лавандата е билка со специфична боја и мирис, чии цветови се употребуваат за здравје.

Помага за убавина и нега, при анксиозност и депресија и при опаѓање на косата.Таа помага за смирување на нервите и за да се решите од несоницата.

Чај лаванда пред спиење е одличен избор за сите кои патат од несоница.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко