Леден десерт од 4 состојки

Леден десерт од 4 состојки

Направете си вкусен леден десерт за кратко време со 4 состојки.

Состојки:

  • 500 мл. павлака за готвење
  • 70 гр. шеќер
  • 3 жолчки
  • 1 стапче ванила

Подготовка:

  1. Се остава да зоврие кремот за готвење на оган.
  2. Се додава ванила и шеќер кога ќе зоврие и се меша
  3. Се матат жолчките и се додаваат со мешање.
  4. Се вари уште малку да се згусне смесата и се става во сад да се лади.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко