Моќната коприва – Билка со 100 користи од неа

Моќната коприва – Билка со 100 користи од неа

Копривата е моќна билка која многу помага за здравјето, па затоа често чајот од коприва треба да ви биде на менито.

Ја чисти крвта и не полни енергија, а исто така копривата помага при анемија и ги обновува црвените крвни зрнца.

Ги чисти и белите дробови од слуз и помага при астма.

Го јакне нервниот систем, помага при несоница, а супер е и при опаѓање на косата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко