Тајна за совршени батаци – Секогаш правете го ова кога ги варите

Тајна за совршени батаци – Секогаш правете го ова кога ги варите

Ако сте љубител на пилешки батаци, има точни правила како совршено да бидат зготвени.

Времето за подготовка во просек е околу 45 минути.

Се варат во шерпа, се додаваат зачини и зеленчук по избор и додека се варат се трга пената која настанува, со помош на лажица.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко