Вака ќе знаете дека тиквичките со сочни – По ова се познаваат

Вака ќе знаете дека тиквичките со сочни – По ова се познаваат

Сите знаеме каков деликатес се тиквичките, дека се евтини, вкусни и здрави, а вака ќе ги одберете најсочните.
Важно е да немаат оштетувања на кората.
Гледајте и да не бидат преголими, највкусните се околу 100-200 грама и околу 15-20 сантиметри.
Секогаш стеблото треа да е бодликаво и влажно.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко