Риба – Порција за подолг живот

Риба – Порција за подолг живот

Ако почесто јадете риба, тоа може да ви го продолжи животот.
Омега три масните киселини кои ги има во рибата, особено во лососост, помагаат за долг живот, како и за спречување проблеми со срцето и удар.Особено треба да јадат риба лицата над 65 години.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко