Риба – Здравје на трпеза

Риба – Здравје на трпеза

Рибата се препорачува на менито бар два пати неделно, а ние ви откриваме за што се помага:

Помага за намалување маснотии во крв.

Помага да се намали холестерол.

Помага да се намалат триглицериди.

Да се намалат воспалителни процеси во телото.

Да се искорени стресот и депресијата.

Да функционираат нормално срцето и крвните садови.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко