За стрес, депресија и нервоза – Намирница за опуштање која делува како апче

За стрес, депресија и нервоза – Намирница за опуштање која делува како апче

Постои намирница од кујната која делува против депресија, смирува и релаксира.

За расположение, против стрес, депресија и нервоза се што ви треба е вкусен јогурт.

Лачи хормон кој се бори со стресот.

Ако сте напнати, нервозни или сакате да се опуштите, земете шолја јогурт.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко