Гибаница со тиквички и кашкавал

Гибаница со тиквички и кашкавал

Направете гибаница со кашкавал и тиквички.

Состојки:

  • 500 гр. тиквички
  • 200 гр. кашкавал
  • 100 гр. презла
  • 50 гр. брашно
  • 1/2 прашок за пециво
  • 4 јајца
  • 150 мл. јогурт


Подготовка:

  1. Се рендаат и посолуваат тиквичките, се оставаат да се исцедат.
  2. Се мешаат брашно со презла и прашок за пециво, се ренда кашкавал и се ставаат исцедени тиквички, матени јајца со јогурт и на крај сувата мешавина од брашно и презла, со малку сол.
  3. Се пече на 200 степени во намастен плех околу 35 минути.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта