Намирница со која ќе спиете како бебе – Ако го ручате ова ќе имате мирен сон

Намирница со која ќе спиете како бебе – Ако го ручате ова ќе имате мирен сон

Ако сакате да спиете како бебе, постојат намирници кои се супер за користење за оваа намена.

Јадете риба. Рибата има аминокиселина која го поттикнува сонот.

Лосос или пастрмка се одличен избор на риба полна со овие аминокиселини.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус