Коктел од лубеница – Три состојки за незаборавно лето

Коктел од лубеница – Три состојки за незаборавно лето

Се што ви треба за летото. Направете коктел од лубеница.

Состојки:

  • 600 гр. лубеница
  • 60 гр. шеќер
  • 125 мл. вода

Подготовка:

  1. Се прави сируп од шеќер и вода кој се вари 15 минути.
  2. Се сече и чисти лубеницата и се пасира со сирупот.
  3. Се става во чаша со лед и ливчиња нане по вкус.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус