Ананас-диња коктел – Егзотика во вашата кујна

Ананас-диња коктел – Егзотика во вашата кујна

Направете освежувачки ананас-диња коктел.

Состојки:

  • 170 гр. диња лупена
  • 120 гр. ананас лупен
  • 40 мл. сок од лимон
  • 40 гр. шеќер

 

 

Се сечат дињата и ананасот кои треба да се излупени и убаво исчистени, се ставаат во блендер со сите состојки, па се ставаат во чаша со лед.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус