Чизбургер од јунешко месо: Брз ручек

Чизбургер од јунешко месо: Брз ручек

Прекрасен начин да го започнете денот.

Состојки:

 • 500 гр мелено јунешко
 • 4 земички
 • 1 домат
 • 1 главица кромид
 • зелена салата
 • неколку листови кашкавал
 • 1 јајце
 • сол
 • бибер
 • мајонез
 • слатко чили

Начин на подготовка:

 1. Месото побиберете го и посолете го, додајте јајце. Соединете. Правете плескавици. Пржете ги на малку масло. Исечкајте кромид и домати на кругови. Наредете прилози по вкус и желба.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко