Ставете го ова ако имате херпес – Веднаш ќе го снема

Ставете го ова ако имате херпес – Веднаш ќе го снема

Лукот е исклучително здрава намирница, а помага за многу проблеми, па меѓу нив и за херпеси.

Ако имате херпес, излупете и исечете мало парче лук и ставете го на херпесот.

Првите секунди ќе почувствувате благо печење, можно е и интензивно, а потоа ќе го решите проблемот.

Направете го ова ден, два и ќе се изненадите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко