Трик за помфритот да биде крцкав

Трик за помфритот да биде крцкав

За помфритот да ви биде вкусен и крцкав има трик без пари.

Држете го половина час пред пржење во ладна вода, па испржете.

Ќе биде супер крцкав.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус