Похован сладолед со кокос и ореви

Похован сладолед со кокос и ореви

Одличен десерт кој постојано ќе го правите!

Состојки:

  • неколку топки сладолед
  • густа смеса за палачинки
  • кокос
  • мелени ореви

Начин на подготовка:

  1. Претходно замрзнати топки сладолед, една по една, ставајте ги во густа смеса за палачинки, а потоа во мешавина од кокосово брашно и мелени ореви.

     

  2. Вратете ги во замрзнувач на три часа, а потоа испржете ги во масло.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко