Ледено мока фрапучино

Ледено мока фрапучино

Наместо обично кафе, направете мока фрапучино кое ќе ве освежи и заслади.

Состојки:

  • 50 мл јако турско кафе
  • 60 мл кравјо или бадемово млеко
  • 2 лажици какао во прав
  • 1 лажица екстракт од ванила, шеќер или друг засладувач
  • прстофат сол
  • коцки мраз
  • малку шлаг
  • чоколадни трошки

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и на крај додајте шлаг и чоколадни трошки.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко