Не грешете – Најважно правило кога спремате прелив за салата

Не грешете – Најважно правило кога спремате прелив за салата

Сите сакаме салата особено во лето, а преливот е тоа што одредени салати ги прави посебни.

Ако правите прелив за салата, важно е сите состојки да бидат на собна температура, за преливот да биде совршен.Ладните состојки особено маслото не даваат добар прелив и ја разбиваат текстурата.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко