Сладолед со смокви и банана

Сладолед со смокви и банана

Направете вкусен и здрав домашен сладолед со млеко и смокви.

Состојки:

  • 200 мл. млеко
  • неколку смокви
  • 1 банана

 

 

Се мелат смокви со банана и млеко во блендер.

Се лади и служи.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус