Ананас сладолед

Ананас сладолед

Направете ананас сладолед со две состојки.

Ви требаат 1 ананас замрзнат и 1-2 лажици мед.

Се ставаат коцки ананас со мед во блендер.

Се миксира, а бидејќе ананасот е замрзнат, може веднаш да се јаде.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус