Намирници за имунитет

Намирници за имунитет

Овие намирници го јакнат имунитетот и помагаат за да поминете полесно низ промените на времето.

Тука се брокулата и спанаќот, цитрусното овошје, кои изобилуваат со витамини А, Ц и Е.

Тука се и бадемите како извор на витамин Е.

Зелен чај и семки од сончоглед се исто така препорачливи.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус