Кокос бомбици

Кокос бомбици

Направете посен десерт.

Состојки:

  • 200 гр. кокос
  • 2 банани
  • 200 гр. шеќер во прав
  • 200 гр. мелени посни бисквити

 

Се пасираат бананите, се става шеќер во прав и се меша, па половина од кокосот и се ставаат мелените бисквити. Се прават топчиња и се валкаат во остатокот од кокосот.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус