Мирисот ги брка – Ставете го ова дома за да немате мравки

Мирисот ги брка – Ставете го ова дома за да немате мравки

Мрзавките се голем проблем во лето, а има начин како да се спасиме од нив.

Мирисот на кафето ги брка мравките од дома.

Доволно е да ставите малку зрна кафе или пак талог на ќошевите и нема да видите мравка.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус