Смути од спанаќ и банана

Смути од спанаќ и банана

Брза напивка која ќе ве наполни со енергија!

Состојки:

  • 1 шолја спанаќ
  • 1/2 шолја млеко
  • 1/4 шолја јогурт
  • 1 банана, претходно замрзната
  • 1 праска или 1/2 шолја јагоди

Начин на подготовка:

  1. Во блендер ставете ги сите состојки и добро измешајте.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко