Знаци дека ви недостига магнезиум во телото

Знаци дека ви недостига магнезиум во телото

Постојат јасни знаци дека му недостига магнезиум на вашето тело.Главоболка, мигрена и осетливост се пр симптом.

Хроничен умор, дебелеење, висок притисок.

Синдром на нервозни црева и проблеми со голтањето при јадење.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус