Десерт од три состојки – Спој на бело и црно чоколадо

Десерт од три состојки – Спој на бело и црно чоколадо

Направете десерт од три состојки.

Состојки:

  • 100 гр. црно чоколадо
  • 100 гр. бело чоколадо
  • 500 мл. слатка павлака

Подготовка:

  1. Се кршат чоколадите и се загрева 200 мл. слатка павлака.
  2. Се прелива бело и црно чоколадото со неа.
  3. Се мати останатата павлака и се двои пола.
  4. Се става делот со бело чоколадо во пола, делот со црната смеса во другата половина од павлаката.
  5. Се мати и се става пола бел пола црн крем во шолји.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус