Вкусен намаз за палачинки – Се прави од две состојки а подобар е од крем

Вкусен намаз за палачинки – Се прави од две состојки а подобар е од крем

Направете вкусен намаз за палачинки од само две состојки во вашата кујна.

Ви требаат 100 грама путер на собна температура кои треба да стојат така преку ноќ.

Се мати со миксер утрото и се додаваат 2 лажици џем по избор.

Се става на палачинки.

Се чува во тегличка во ладилникот ако не се изеде се одеднаш.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус