Спречува мозочен удар и дијабетес – Плод од природата кој лекува

Спречува мозочен удар и дијабетес – Плод од природата кој лекува

Капината е моќна намирница која помага на телото.

Делува за работата на срцето, спречува развој на дијабетес и мозочен удар.

Помага за слабеење, имунитет, моќен антиоксиданс е за телото.

Ги прочистува цревата, помага за да обезбедиме колаген на телото, го штити желудникот.

Има многу минерали, влакна и витамини, помага и за слабеење.

Ги чисти крвните садови од масни наслаги.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус