Смути со јагода, банана и боровинки

Смути со јагода, банана и боровинки

Направете вкусно смути со шумско овошје, банани и чиа.

Состојки:

  • 1 банана
  • 50 гр. боровинки
  • 1 лажица мед
  • 1-2 лажички чиа
  • 100 мл. млеко
  • околу 10 јагоди

 

 

Се мати се во блендер и се пие.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша