Салата со пилешко и авокадо

Салата со пилешко и авокадо

Летото е време за салата – Направете вкусна салата со пилешко и авокадо.

Состојки:

  • 150 гр. пилешко
  • 1/2 манго
  • 1/2 авокадо
  • 100 гр. микс зелена салата
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1/2 цеден лимон

Подготовка:

  1. Се сече и пече пилешкото на тава.
  2. Се става во сад со сите други состојки убаво исечени.
  3. Се става маслиново масло и лимонов сок.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша