Деликатсна салата со лосос и сушени домати

Деликатсна салата со лосос и сушени домати

Направете вкусна лосос салата со сушени домати.

Состојки:

  • 200 гр. лосос
  • 6 половинки сушени домати
  • 100 гр. рукоа
  • 60 гр. моцарела
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1/2 цеден лимон

 

Подготовка:

  1. Се става лососот на загреана грил тава. Се пече по 2 минути од секоја страна и се лади.
  2. Се сечат доматите со моцарела, се ставаат во ад со миена рукола, лосос и лимонов сок и масло.

 

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша