Го чисти цело тело од бактерии – Напивка од една состојка за здрав организам

Го чисти цело тело од бактерии – Напивка од една состојка за здрав организам

Магдоносот помага да се исчистите од сите бактерии во телото.

Земете 15 грама корен од магдонос исечете го ситно и ставете го во 200 милилитри врела вода.

Нека врие пет минути па оладете го 15 минути, процедете и испијте без засладувачи.

Се пијат 2-3 шолји на ден за да има ефект.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша