Чај од семки од диња – Штити од инфекции

Чај од семки од диња – Штити од инфекции

Направете вкусен чај од семки од диња, кој е многу лековит.

Ви требаат 1 лажица семки од диња и 1 л. вода.

Се вари лажицата семки од диња во литар вода 15 минути.

Се остава половина час чајот, па се процедува и се пие цел ден наместо вода.

Го чисти организмот од инфекции.

 

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша