Бомбици со банани и урми кои се превкусни

Бомбици со банани и урми кои се превкусни

Здрави бомбици со банана, кокос и урми.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 шолја овесни снегулки
  • 7-8 урми
  • 1 лажица кокосово масло
  • 2 лажици брашно од рогач
  • 1 лажиче цимет
  • кокос

 

 

Се меша се во блендер, се прават топчиња кои се валкаат во кокос, се ладат и јадат.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша