Помагаат при менопауза – Намирница која е лек за срцето

Помагаат при менопауза – Намирница која е лек за срцето

Индиските ореви се поскапа, но здрава и корисна намирница која треба да се користи кога и да имате можност.
Имаат витамин А, Б1 и Б2, белковини и многу помагаат за здравјето.
Супер се за работата на срцето и кардиоваскуларниот систем, за крвните саадови и за елиминирање холестерол.
Помагаа тза циркулација, за анемија, омалаксаност и умор.
Супер се за оние кои се на диета или фитнес програм.
Исто така, помагаат и за сите негативни последици од менопауза кај жените.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет