Брзо и лесно: Мока топчиња со плазма и нутела

Брзо и лесно: Мока топчиња со плазма и нутела

За сите љубители на кафе, еден феноменален десерт кој ќе го обожавате! Се подготвува брзо и лесно. Вистинско освежување во овие летни денови.

Состојки:

  • 250 гр маскарпоне сирење
  • 8 гр Нескафе 2 во 1
  • 30 мл топла вода
  • 150 гр мелени плазма бисквити
  • 2 лажици плазма
  • 50 гр шеќер во прав
  • Нутела

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко