Само една коцка е антидепресив – Јадете го ова за расположение

Само една коцка е антидепресив – Јадете го ова за расположение

Темното чоколадо е многу здраво за разлика од другите видови и има 70 проценти какао во себе.

Има многу антиоксиданси, богати се и со флавоноиди кои го даваат горчливот вкус.

Го поттикнуваат хормонот на среќата и расположуваат.

Коцка чоколадо е природен антидепресив.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет