Смути за топење сало – Вкусен оброк за слабеење

Смути за топење сало – Вкусен оброк за слабеење

Направете си смути за слабеење и почеток на денот.

Состојки:

  • 200 мл. грчки јогурт
  • 150 гр. замрзнато овошје по избор(микс од јагоди, малини, вишни, цреши, боровинки, бобинки)
  • 1 лажиче ванила
  • 1 лажица чиа
  • 5-6 коцки лед

 

 

Се става се во блендер, се миксира и пие.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус