Намирници со кои ќе бидете фит – Имајте ги често на менито

Намирници со кои ќе бидете фит – Имајте ги често на менито

Постојат здрави и вкусни намирници кои треба да ги внесувате, а важат за фитнес намирници кои се богати со витамини, помагаат за слабеење и топат сало.

Тука е авокадото, бананите и малините.

Внесувајте морков, пилешко и немасно сирење.

Брусница, брокула и јајца.

Внесувајте портокали, цитрусно овошје, компир и кикиритки.

Јадете често риба, особено лосос.

Живејте здраво и бидете фит.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус