Француски компир – брзо и вкусно јадење

Француски компир – брзо и вкусно јадење

Одлична комбинација од компири, јајца и кашкавал.

Состојки:

  • 500 гр компири
  • 3 варени ајца
  • 200 мл јогурт
  • 100 мл млеко
  • 4 чешниња лук
  • кашкавал
  • сол
  • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта