Симптоми дека внесувате премногу шеќер – Внимавајте на ова

Симптоми дека внесувате премногу шеќер – Внимавајте на ова

Постојат симптоми кои укажуваат дека внесуваме премногу шеќер во телото.

Постојан умор, пад на енергијата и желбата за благо е само еден од знаците.

Чести настинки и грип, како и анксиозност и депресија.

Проблем со кожата и стапалата, проблем со прекумерна тежина.

Раздразливост и проблеми со притисокот, забите и дијабетес се дел од нив.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус