Апче за срцето – Кафеавиот ориз е незаменлив лек од кујната

Апче за срцето – Кафеавиот ориз е незаменлив лек од кујната

Оризот е јадење кое често во разни облици го имаме на трпезата, а кафеавиот ориз е особено здрав и корисен.

Спречува да накачуваме килограми и да имаме сало, помага за борба со дебелината и за витка линија.

Помага за срцето да биде здраво, се бори со проблемите на срцето и го намалува и нивото на стрес.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус