Витка фигура, убава кожа и сјајна кожа – Јадете ја оваа намирница често

Витка фигура, убава кожа и сјајна кожа – Јадете ја оваа намирница често

Пченицата е намирница која треба често да се јаде и има многу здравствени придобивки од неа.

Помага во борбата со холестеролот, има многу витамини Б, магнезиум и помага за целокупното функционирање на телото и размената на материи во него.

Со неа ќе имате витка фигура, убава кожа и сјајна коса.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус